Az alábbi lakás akár Budapesten is lehetne (Ukrajnában van egyébként). A mérete nem rossz egy egyedülállónak, vagy egy párnak, hiszen 40 nm-en azért már el lehet osztani a funkciókat. Az igazi nehézséget az adja, hogy ablak csak az egyik oldalon van, ami a pesti belvárosban elég gyakran előfordul. A tervezők mindenféle trükköket bevetettek a tágasság és világosság érzésének megteremtéséhez.
A fehér – világos fa – világos szürke kombinációt vitték végig az egész lakáson. Ahol lehetett, mindet összenyitottak, így próbáltak minél több természetes fényt juttatni az egyes funkcióknak. A “vesztes” a fürdő lett – de ez ennél sokkal nagyobb lakásokkal is előfordul.
Érdekes megoldás a burkolat váltása a konyha-előszoba tere és az étkező-nappali tere között. Érdemes megfigyelni, hogy a fal élén helyezték el a villanykapcsolókat – összenyitásnál ugyanis sokszor gondot okoz, hová kerüljenek a kapcsolók a korábbi fal helyett. A konyhaszekrényeket pedig plafonig tervezték, hogy minél több zárt, vagyis rendezettnek tűnő tárolóhely legyen.
Az Eames szék nemcsak azért jó választás, mert most nagyon divatos, hanem azért is, mert vékonyka lábával nagyon légies, nem tömbszerű, így látványában kevesebbet vesz el a térből.
A következő képen megfigyelhető a háló érdekes térelválasztása. Tulajdonképpen csak jelképesen kijelöli a háló helyét, de a fényt átengedi, és klausztrofóbiásoknak is ideális, hiszen ha az üveg helyén valami fal lenne, akkor igencsak szűkös kuckó alakulna ki. Az ágy melletti világos, geometrikus minta kissé meg is zavarja a térérzékelésünket. A szinteltolással pedig hasznos tárolóhelyeket is nyerhetünk az ágy alatt.
Itt látszik, hogy mennyire nem zárt a háló. Az üveg dekorálható, így a fény áteresztés megtartása mellett akár matricázással is szeparáltabbá tehető. Az ablak mellett pedig a két fős munkaállomás látható.
A fürdőnél is megtartották a fehér – szürke – világos fa színkombinációt, és a most divatos cementlapokkal dobták fel a helyiséget.
Forrás: busyboo.com
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: